Haber

Antalya Büyükşehir sağlık ekipleri depremzedelerin yaralarını sarıyor

“Yaraları birlikte saracağız” diyerek yola çıkan Antalya Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri, mahalle mahalle dolaşarak depremzedelere evlerinde sağlık hizmeti veriyor.

Hatay deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri, depremden etkilenen köyleri ziyaret ederek merkez sağlık kuruluşlarına gidemeyen vatandaşlara evlerinde sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Zelzele bölgesine giden Antalya Büyükşehir Belediyesi ambulansları, sahada görev yapan kurtarma ekiplerine sağlık hizmeti sunarken, yaralı vatandaşların sağlık kuruluşlarına nakledilmesinde değerli rol oynuyor. Enkaz kurtarma ve kaldırma çalışmalarında toz ve duman içinde çalışan işçiye göz ve burun damlaları sıkarak yardımcı olan Antalya Büyükşehir sağlık grupları, kurtarma çalışmaları sırasında meydana gelen yaralanmalara da müdahale ederek tetanoz aşısı yapıyor.

MAHALLELERİ TEK TEK ZİYARET ETTİLER

Merkeze uzak mahalleleri tek tek ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediyesi doktor ve hemşireleri, depremzedelerin sağlık muayenelerini yapıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaraları saran ve hastalara ilaç veren sağlık ekipleri, depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu