Yaşam

Belediye Başkanı Çalık, dersin ilk gününde minik öğrencileri yalnız bırakmadı

Beylikdüzü Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Yuva Beylikdüzü Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gündüz Çocuk Bakımevi’nde dersin ilk gününde heyecan yaşandı. Minik öğrencileri ilk gün yalnız bırakmayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaparak, “Çocukların daha güzel, daha iyi ve eşit şartlarda olacaklarına dair bir iddiamız var ve bunu yapacağız. bunu başar.”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Evimiz Beylikdüzü Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gündüz Çocuk Bakımevi’nde eğitim gören öğrencilerin ilk ders gününe katıldı. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk gününde öğrencilerin mutluluğuna ortak olan Lider Çalık, minik öğrencilerle de birçok hatıra fotoğrafı çektirdi. Lider Çalık, açık oyun alanları ve ortak etkinlik alanlarında öğrencilerle sohbet ederek, iyi dersler diledi. Önder Çalık, yeni transfer öncesinde Gündüz Bakımevi öğretmenleriyle de bir araya gelerek talepleri dinledi.

“Her mahalleye bir kreş sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum.”

İlçede eğitime her türlü desteği sağlamak için aralıksız çalıştıklarını belirten Önder Çalık, “Evimiz Beylikdüzü Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gündüz Çocuk Bakımevi’nin ilk ders gününde çocuklarımızla birlikteydik. 2017 yılında şehit olan öğretmen Necmettin Yılmaz’ın adı ölümsüzleştirildi. Eğitimde öncü olmak istiyoruz. Beylikdüzü’nde 3’ü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olmak üzere toplam 11 kreşle hizmet vereceğiz. Her mahallemize bir kreş açma sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. “Çocukların daha hoş, uyumlu ve eşit şartlarda olması gerektiği yönünde bir iddiamız var ve bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hocalarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu