Haber

Tünektepe Teleferik hizmete giriyor

Yıllık ağır bakımı ve tüm testleri tamamlanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Tünektepe Teleferik ve Toplum Tesisleri 4 Nisan Salı günü itibarıyla hizmet vermeye başlayacak.

605 rakımlı Tünektepe’ye çıkarak ziyaretçilerine eşsiz bir Antalya manzarası sunan Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesislerinin bakımı tamamlandı. Bakım çalışmaları kapsamında teleferik kabinlerinin teknik bakımları, direk ve bordür bakımları, alt ve üst istasyon bakımları yapıldı. Ziyaretçilere daha konforlu ve sadakatle hizmet verebilmek için yapılan kapsamlı bakım çalışmalarının ardından Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri, Antalyalılara ve şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere Pazartesi hariç haftanın 6 günü saat 10.00-10.00’da hizmet verecek. 18.30 teleferik gişe, 10.00-18.00 Tüneketepe Toplum tesisi dönüşü.

KAPSAMLI BAKIM

Bakım çalışmaları kapsamında teleferik kabinlerinin teknik bakımları, direk ve hat bakımları, alt ve üst istasyon bakımları yapıldı. Halatların tahribatsız muayenesi, kabin kaydırma (kelepçe basıncı) testleri, ana ve yedek motor bakımları, güç aktarım sistemi bakımları, tüm hidrolik sistemlerin yenilenmesi, istasyon içi hızlanma ve yavaşlama makaraları, 9 kutup makaraları, mil, lastik değişimleri, güçlendirme ayarları, kabinlerin kontak terminallerinin bakımı yapılmıştır. Ana tahrik sistemi filtreleri, yağ değişimleri, hız göstergesi, rüzgar göstergesi, fren sistemi elemanları gibi birçok kalemde prosesler oluşturulmuştur. Ayrıca temel beton dayanım testleri de yapılmıştır. Testleri yapılan teleferik 4 Nisan 2023 Salı günü vatandaşların hizmetine sunulacak.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-kagithane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu