Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Cidden zavallısınız

ensonhaber.com

Türkiye’nin kaderini belirleyecek seçimlere sadece 6 gün kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu kapsamda Kırklareli’nde miting düzenledi.

Coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefi Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu idi.

Bilindiği üzere Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, seçilmesi durumunda Türkiye’ye 300 milyar dolar getirme sözü vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sözünü de eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’na suç: Kemal Bey gibi Londra tefecilerinden para dilenmeyeceğiz.

Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyareti sırasında Londra’da tanıştığı isimlerden para dilendiğini belirten Erdoğan, ülke ekonomisini IMF’ye teslim etmeyeceklerini bildirdi.

Türkiye’nin IMF’ye olan borcunu 2013 yılında ödediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “2013’ten sonra bir kuruş borç almadık. Kemal Bey’in sözcüsü ve bir İP üyesi otel lobisinde görüştüler. Bize IMF’den borç almamızı tavsiye ettiler. Böyle bir şeye ihtiyacımız yok dedik.”söz konusu.

Konuşmasına devam eden Erdoğan, daha sonra Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanamayacağını belirtti.

Seçimi kazanamayacaksın: zavallısın

“Kemal Bey, Londra’da tefecilere gidersin, avucunu yalarsın ama seçimi zaten kazanamazsın. Zavallısın.”Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimseye muhtaç olmadan toplumun refahını artıracaklarını sözlerine ekledi.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Kemal Bey gibi Londra tefecilerinden para dilenmeyeceğiz. Kemal Bey gibi ekonomimizi IMF’ye teslim etmeyeceğiz. 2013’te IMF’ye borcumuzu ödedik. 2013’ten sonra Kemal Bey’in sözcüsü ve IP’nin sözcüsü Üye otel lobisinde görüştüler Bize IMF’den borç almamızı tavsiye ettiler Bizim böyle bir şeye ihtiyacımız yok dedik Kemal Bey siz tefecilere gidin Londra’da avucunu yalayacaksın ama seçimi nasılsa kazanamayacaksın Zavallısın Sevdası, vizyonu olmayandan bu ülkeye de Kırklareli’ye de hayır gelmez yakışır mı sana sofradan kumar mı noter mi daha karar veremediler sabah akşam tartışan her bahiste anlaşamayan koalisyon gençlerimizin derdini çözebilir mi bir de kira sorununu çarşıdaki fiyat artışlarını yeniden gündeme getireceğiz dedi.

baklan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu