Haber

Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de Tekstil İşçilerini Ziyaret Etti: “Çalışıyorsunuz Vergi Veriyorsunuz Ama Saraya Bir Ayda 540 Milyon Lira…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli yılında tekstil işçileri ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığının günlük giderinin 18 milyon lira olduğunu hatırlatan Karaca, “Hayal edin, günde 18 milyon lira, ayda 540 milyon lira. Çalışıp vergi veriyorsunuz, işveren buradan kazandığıyla vergi veriyor ama 540 milyon lira. sadece bir ayda Saray’da harcanıyor.” söz konusu.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de bir tekstil atölyesini ziyaret etti. 6284 sayılı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Ailenin Korunması Hakkında Kanun’u atölyede çalışan kadınlara anlatan Karaca, “Kanun kadına yönelik her türlü istismarda kadını koruyor. Burada ‘Hayır, kadın olmasın’ dedi. Şiddete ve tacize uğrasalar da korunsunlar.’Bu yasa yürürlükten kaldırılsın. Takdiri size kalmış’ diyen Yeni Refah Partisi’ne ortak oldular.

Karaca, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleriyle ilgili olarak, “Sabah kalktığınızda çocuğunuza ondan sonra buzdolabınıza bakacaksınız. Ondan sonra elinizi vicdanınıza koyacak ve Kadınlar ve gençler bu süreçte verecekleri oylarla her türlü zulme son verecek ve Türkiye’yi özgürleştirecektir.” Kapılarını açacaklar” dedi.

“SARAY İÇİN SADECE BİR AYDA 540 MİLYON LİRA HARCANDI”

Karaca, “3-5 maaş 20 maaş alanlar var. 41 yerden maaş alanlar var. Hani ‘Kaynağı nereden bulacaksınız’ deniliyor. 18 milyon lira 30 gün kaça mal oluyor 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu sizlerin desteğiyle seçildiğinde Saray’da oturmayacağız Atatürk’ün Çankaya’sında oturuyor olacağız o Çankaya Cumhurbaşkanlığı Köşkü. , Günde 18 milyon lira, ayda 540 milyon lira. Çalışıp vergi veriyorsun, işveren buradan kazandığıyla vergi veriyor ama Saray’a sadece bir ayda 540 milyon lira harcanıyor” dedi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu