Haber

Düşen Yunan pilotun babasından ‘Türk’ düşmanlığı! “Oğlum bunu yapsa ağrım hafifler”

    Haber7-Özel

30 Ocak Pazartesi günü Yunan Hava Kuvvetleri Türkiye’ye ait F-4 tipi savaş uçağının İyon Denizi’ne düştüğü açıklandı. yunan medyası andravidaşehrin güneyinde denize düşen F-4 tipi savaş uçağıpilotlar ve yardımcı pilotlar olduğunu ve 29 yaşındaki Marios Mihail Turucikas Yardımcı pilotun hayatını kaybettiğini duyurdu. Kazadan sonra Yunan Hava Kuvvetlerinde 3 gün “askeri yas”lanse edildi.

BABADAN TÜRK DÜŞMANI

Olayın ardından hayatını kaybeden pilotun babası basına grup açıklaması yaptı. Yunan pilotun babası Michael Turoutsika Türk düşmanlığı açıklamalarında ortaya çıktı. Oğlunun mesleğini çok sevdiğini belirten baba Turoutsika, sözlerinde skandal ifadelere yer verdi.

Oğlunu kaybetmesinden dolayı büyük acılar içinde olduğunu belirten baba, Turoutika , oğlunun bir Türk’ün yolunu kesmeye gittiği sırada öldürülmüş olmasının acısını daha da hafifleteceğini söyledi. turutsika, “Ege’de tek başına uçtuğunu ve öldürüldüğünü söylemeli miyim? Bir Türk önünü kesmeye gitti ve öldürüldü mü? Sanırım acım daha hafif olurdu.” söz konusu.

ERDOĞAN’A SÖZLER

Baba Turoutika ‘in konuşmalarında dikkat çeken bir diğer detay da Erdoğan’ın yaşadığı gerileme oldu. 5-6 ay önce oğluyla yaptığı bir konuşmayı anlatan baba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bitmek tükenmek bilmeyen sözler sarf etti. Peder Turoutsika, “Onu en son 5-6 ay önce görmüştüm. Bana her şeyin yolunda olduğunu söyledi. Dikkatli ol dedim, Erdoğan sinsi. Bana her şeyi halletmek için bir planları olduğunu söyledi.”sözlerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

merzifon-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu