Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel, Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-23’ü izledi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’de düzenlenen Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-23’ü izledi.

KKTC Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Tatar, takip ettiği tatbikatın bu yıl da başarıyla gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kurtuluş Savaşı’nın başladığı yıllardan 1974’e kadar Kıbrıs Türkü’nün can ve mal güvenliğinin tehdit altında olduğu bir dönemde Türk askerinin barış ve huzuru sağladığını dile getiren Tatar, her türlü duruma hazır olduklarının bir kez daha kanıtlandığını kaydetti. gelişen milli savunma sanayi ve yüksek öğrenim.

Tatar, “Kendi sınırlarımız içerisinde güvenle yaşayabilmemizi, KKTC’de huzur ve güvenliğin kalıcı olmasını sağlamayı Mehmetçiklerimize ve mücahitlerimize borçluyuz.” dedi. söz konusu.

Tatbikata tanıklık etmekten gurur duyduğunu belirten Tatar, “Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’na, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sebahattin Kılınç’a ve Emniyet Komutanı Sayın Orgeneral Sebahattin Kılınç’a teşekkür ediyorum. Sınırlarımızın güvenliğini sağlayan askerlerimizin başarıyla gerçekleştirdiği tatbikatın planlanması, sevki ve yönetilmesinde emeği geçen Tümgeneral Osman Aytaç’ı tebrik ediyorum. Askerlerimizi ve mücahitlerimizi tebrik ediyorum.” İfadesini kullandı.

Ersin Tatar ve KKTC Başbakanı Ünal Üstel, dün Orgeneral Bayraktaroğlu’nu kabul etti.

efeler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu