Haber

Manisa’da eğitimlerini tamamlayan komando uzman erbaşlar mezun oldu

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde 6 aylık komando uzman erbaş temel eğitimini tamamlayan 1728 kursiyer, mezun olarak Jandarma ve Sahil Güvenlik teşkilatları ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev almaya hak kazandı.

Kırkağaç Komando Eğitim Merkez Komutanlığında 33. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursu’nda 26 hafta boyunca muharebe, toplumsal olaylara müdahale, harita, silah bilgisi, patlayıcı unsur ve tuzaklarla uğraş ile atış eğitimi alan uzman erbaş kursiyerler için mezuniyet merasimi düzenlendi.

Törene Foça Jandarma Komando Eğitim Kumandanı Tümgeneral Halil Şen, Foça Amfibi Deniz Piyade Tugay Kumandanı Tuğamiral İbrahim Özdoğan, Manisa Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Kırkağaç Belediye Lideri Yaşar İsmail Gedüz, protokol üyeleri, şehit ve gazi yakınları ile kursiyer aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde, mezun olan komando uzman erbaşlar komando andını okudu.

Kursu birincilikle bitiren uzman erbaşın yaş kütüğüne plaket çakmasının akabinde, dereceye girenlere mezuniyet ve muvaffakiyet dokümanları ile ikramları verildi.

Foça Jandarma Komando Eğitim Kumandanı Tümgeneral Şen, konuşmasında kursu tamamlayan komando uzman erbaşların Jandarma, Kıyı Güvenlik teşkilatları ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı saflarında hizmet etmeye hak kazandığını söyledi.

Tümgeneral Şen, mezunlara yeni misyonlarında muvaffakiyetler dileyerek, ” Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kanun ordusu’ diye tanımladığı jandarma teşkilatının birer mensubu olarak hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını daima gözetin, kanunlara ve nizamlara mutlak itaat edin. Vatandaşlarımıza karşı davranışlarınızda daima şefkatli, adil ve tarafsız olun.” tavsiyesinde bulundu.

Komandolar tarafından silahlı hareketler, yakın dövüş ve dağcılık şovlarının sunulduğu merasim, uğurlama duasının yapılması ve komando uzman erbaşların geçişiyle sona erdi.

Törenin sonunda, mezun olan çocuklarıyla buluşan aileler, duygusal anlar yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu