Haber

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy İstiklal Caddesi’ndeki Patlamayla İlgili Açıklama Yaptı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamayla ilgili bir paylaşım yaptı. Zelenskiy, ‘Türk halkının acısı acımızdır’ dedi.

Bugün tüm Türkiye İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamayla sarsıldı. Patlamada ne yazık ki 6 kişi hayatını kaybetti 53 kişi de yaralandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim’deki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Burada bir terör kokusu var. Bir kadının bu olayda rol oynadığı şüphesi var. İncelemeler devam ediyor” dedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamaya ait süreksiz yayın yasağı getirildiğini bildirirken BTK ise akabinde toplumsal medya platformlarında bant daraltma uygulaması yapıldığını duyurdu.

Olayın akabinde da toplumsal medya sitelerinde siyasi isimlerden hem de halktan bahse ait reaksiyonlar geldi.

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamayla ilgili Türkçe bir paylaşım yaptı.

Zelenskiy yaptığı paylaşımda “İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada çok sayıda can kaybı ve yaralı olduğu haberini derin üzüntüyle öğrendim. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimi sunuyorum ve yaralananlara acil şifalar diliyorum. Dost Türk halkının acısı bizim acımızdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu