Haber

Ömer Çelik’ten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki

CHP Lideri katıldığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 temaslarını eleştirdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun G-20 zirvesine ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yine cehalet dolu cümlelerle Cumhurbaşkanımıza saldırdı. Her zaman olduğu gibi kendisine verilen metni yayınlayarak G20 Zirvesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hiç anlamadığı konulardaki açıklamalarına bir yenisini ekledi. “İfadesini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’nun asla anlayamayacağı düzeyde”

Çelik, Kılıçdaroğlu’nun hayatı boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve çıkarlarını korumaya yönelik hiçbir uluslararası müzakereye liderlik etmediğini, bu noktada G20 zirvesi ve uluslararası gelişmelere ilişkin açıklamalarının kendisinin bu konuda hiçbir bilgisi olmadığını bir kez daha gösterdiğini belirtti. en temel dış politika gelişmelerini dile getirerek şunları söyledi:

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımıza hitaben, ‘Erdoğan küresel güçlerin önünde eğildi.’ dedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın küresel sistem içindeki güçlü ve kararlı duruşu Kılıçdaroğlu’nun hiçbir zaman anlayamayacağı düzeydedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı ve vizyoner bir dış politika çizgisi izlediğini küresel sistemin tüm aktörleri çok iyi bildiği için dostlarımız da bu duruşa saygı duyduklarını açıkça belirtiyorlar. Kılıçdaroğlu’nun ‘Türkiye’siz masa kuruldu’ açıklaması, masalardan sadece 7’li masayı anlayan biri için büyük bir iddia. Cumhurbaşkanımız küresel ve bölgesel etkinliklerde ‘Türkiye’siz masa kurulamaz’ diyerek bunu defalarca kanıtladı.

“Kılıçdaroğlu’nun G20’yi değerlendirebilmesi için önünde uzun bir yol var”

Seçim kampanyası boyunca sessiz kalan, terör örgütlerinin destek propagandasına boyun eğen, hatta sınır ötesi muhtıraya ‘hayır’ diyen Kılıçdaroğlu’nun, Sayın Cumhurbaşkanımızın izlediği milli dış politika hakkında konuşması saçmadır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun öncelikle terörle mücadeleden Mavi Vatan’a, Karabağ ve Suriye’den Libya’ya kadar pek çok konuda çalışıp sınavlarını geçmesi gerekiyor. Kılıçdaroğlu’nun G20’yi değerlendirebilmesi için önünde uzun bir yol var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu